چاشنی

15 اشتباه رایج استایل مردان هنگام پوشیدن لباس رسمی و مجلسی - چاشنی

همه ما دوست داریم زمانی که وارد یک مجلس یا دیدار رسمی می‌شویم، خوب و شیک به نظر برسیم و همیشه سعی می‌کنیم تا حد امکان استایل خودمان را با شرایط روز تطبیق دهیم. با این حال ممکن است اشتباهات کوچکی داشته باشیم که باعث خراب شدن ظاهر ما بشوند. در این مطلب قصد داریم شما را با 15 اشتباه رایج استایل مردان هنگام پوشیدن لباس رسمی و مجلسی آشنا کنیم تا در دیدارهای بعدی کاملا شیک و مرتب حاضر شوید. در ادامه با چاشنی همراه باشید.

15 اشتباه رایج استایل مردان

با این که ترندهای روز مد و زیبایی با گذشت زمان تغییر می‌کنند و استاندارهای مختلفی به خود می‎گیرند، بسیاری از نکات مهم شیک پوشی وابسته به زمان نیستند و همیشه ثابت‌اند. شما با کمی توجه به جزییات می‌توانید به راحتی استایل خود را خوب نگه دارید و اشتباهات خود را برطرف کنید. برخلاف این که در پوشش روزمره و عادی ترجیح بر این است که لباس‌های رنگی و طرح‌دار به طور همزمان پوشیده شوند، در استایل رسمی و مجلسی به خصوص برای مردان، این موضوع متفاوت است. همیشه به یاد داشته باشید که هر چه انتخاب لباس‌های شما ساده‌تر و مینیمال‌تر باشد، تکه‌های استایل شما هماهنگ‌تر به نظر خواهد رسید. برای آشنایی با جزییاتی که می‌توانند به سادگی استایل خوب شما را خراب کنند، این 15 اشتباه رایج استایل مردان در ادامه با ما بخوانید:

1. جوراب‌های سفید ورزشی

15 اشتباه رایج استایل مردان - 1. جوراب‌های سفید ورزشی

شما نیز احتمالا با این معضل بزرگ روبرو شده‌اید که کشوی جوراب‌هایتان را باز کنید و فقط یک جفت جوراب ورزشی سفید رنگ پیدا کنید! در این حالت بهترین کار این است که پوشیدن لباس رسمی و مجلسی خود را فراموش کنید و یا به دنبال یک راه حل جدی باشید. شاید در ظاهر این موضوع اهمیت زیادی نداشته باشد؛ اما، باید بپذیرید که طرح‌های ورزشی هر چه قدر هم که ساده باشند، باز هم از سایر لباس‌ها قابل تشخیص هستند و شما نباید آن‌ها را با استایل رسمی خود همراه کنید. بهترین انتخاب برای یک کت و شلوار عالی، جوراب مشکی کلاسیک و یا قهوه‌ای تیره است. شما حتی می‌توانید از جوراب‌های طرح‌دار نیز استفاده کنید تا کمی به جذابیت تیپ خود اضافه کرده باشید.

2. شلوار پارچه‌ای خیلی بلند

15 اشتباه رایج استایل مردان - 2. شلوار پارچه‌ای خیلی بلند

باید این نکته مهم را بدانید که شلوارهای پارچه‌ای خیلی بلند، استایل شما را خراب می‌کنند. آن‌ها باعث می‌شوند شما شلخته و قد کوتاه دیده شوید. همیشه بهترین اندازه، دقیقا بالای کفش شما است. با این حال اگر می‌خواهید کمی به روزتر باشید، در حد چند سانتی متر بالاتر از کفش نیز انتخاب مناسبی است. شما در این حالت می‎‌توانید حوراب‌های طرح‌دار مطابق با سلیقه خود بپوشید و آن‌ها را به خوبی نشان دهید.

3. کفش مجلسی نوک مربعی

15 اشتباه رایج استایل مردان - 3. کفش مجلسی نوک مربعی

با این که جای تعجب دارد که چرا کفش‌های نوک مربعی همچنان در کفش فروشی‌ها پیدا می‌شوند، شما باید سعی کنید از آن‌ها دوری کنید. این کفش‌ها شما را شبیه به یک مسافر زمان از گذشته بسیار دور نشان می‌دهد و مد سال 1986 میلادی است! به جای این کفش‌ها به سراغ مدل نوک تیز کلاسیک بروید یا گزینه‌های زاویه‌دار را انتخاب کنید. برای پوشیدن با لباس‌های رسمی، ما رویه‌های چرم قهوه‌ای یا مشکی و کفی‌های چرمی را تا حد امکان توصیه می‌کنیم.

4. آستین‌های خیلی بلند کت

15 اشتباه رایج استایل مردان - 4. آستین‌های خیلی بلند کت

همیشه پیدا کردن کتی که آستین‌های کاملا متعادلی داشته باشد با توجه به تفاوت قد افراد، بسیار دشوار است. با این وجود شما همیشه باید با یک خیاط خوب در ارتباط باشید تا زمانی که کت مورد علاقه خود را پیدا کردید، قد آستین‌های آن را متناسب با قد دست شما اصلاح کند. آستین‌های کت باید دقیقا بالای استخوان مچ قرار بگیرند و باید اجازه دهید یکی دو سانتی متر از آستین پیراهن‌تان دیده شود.

5. تعداد زیاد دکمه‌های باز پیراهن

15 اشتباه رایج استایل مردان - 5. تعداد زیاد دکمه‌های باز پیراهن

در حالی که بستن تمام دکمه‌های پیراهن مردانه تا انتها و بدون بستن کراوات کمی عجیب و غیرعادی به نظر می‌رسد، باز کردن تعداد زیاد دکمه‌ها نیز کار درستی نیست. هیچ وقت بیشتر از دو دکمه از پیراهن خود را باز نکنید چرا که در بهترین حالت، غیرحرفه‌ای و در بدترین حالت، کاملا شلخته به نظر می‌رسد.

6. پیراهن مجلسی گشاد

15 اشتباه رایج استایل مردان - 6. پیراهن مجلسی گشاد

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات مردان در هنگام پوشیدن لباس رسمی و مجلسی، انتخاب پیراهن بزرگ‌تر از سایز خودشان و کمی آویزان است. شما باید بدانید که در این حالت، چاق، شلخته و قد کوتاه به نظر می‌رسید. همیشه هنگام انتخاب پیراهن، مطمئن شوید که یقه آن بیشتر از دو انگشت فضای خالی نداشته باشد؛ شانه‌های لباس کاملا روی شانه‌های شما قرار بگیرد و مقداری از پارجه لباس در اطراف کمر و بالا تنه شما آویزان نشود.

7. بستن تمام دکمه‌های کت

15 اشتباه رایج استایل مردان - 7. بستن تمام دکمه‌های کت

به یاد داشته باشید که هیچ وقت نباید آخرین دکمه پایینی از کت‌های دو یا سه دکمه را ببندید. باز گذاشتن پایین‌ترین دکمه کت علاوه بر جلوه بیشتر، به شما اجازه می‌دهد که راحت‌تر باشید و بهتر حرکت کنید.

8. پیراهن مجلسی روی شلوار

15 اشتباه رایج استایل مردان - 8. پیراهن مجلسی روی شلوار

بدترین کار در هنگام پوشیدن یک استایل رسمی، این است که پیراهن خود را روی شلوار بیاندازید. باید بدانید که پیراهن‌های مجلسی مردانه با پارچه اضافی در قد لباس دوخته می‌شوند که شما به راحتی بتوانید آن را درون شلوار خود بیاندازید و هنگام حرکت از شلوار شما خارج نشوند. اگر دوست ندارید که پیراهن خود را داخل شلوار بیاندازید، به سراغ مدل‌های دیگری بروید که قد کوتاه‌تری دارند و پایین لباس منحنی نیست.

9. لباس زیر مشخص

15 اشتباه رایج استایل مردان - 9. لباس زیر مشخص

این موضوع که لباس‌های زیر هیچ وقت نباید در استایل رسمی دیده شوند، یک اصل مهم در خوش پوشی است. اگر قصد دارید دو دکمه از یقه پیراهن خود را باز کنید، به سراغ زیرپیراهن یقه هفت یا رکابی بروید که به هیچ وجه از زیر پیراهن دیده نشوند.

10. یقه خمیده و فر خورده

15 اشتباه رایج استایل مردان - 10. یقه خمیده و فر خورده

اگر زیاد با استایل رسمی مردانه آشنایی ندارید، باید بگوییم که همیشه یک تکه پلاستیک نازک زیر یقه پیراهن قرار می‌گیرد تا آن را صاف و تیز نگه دارد. اگر در حمل و نقل یا کمدتان یقه پیراهن شما تا شد یا به صورت خمیده و فر خورده درآمد، بهتر است قبل از پوشیدن آن را به خوبی اتوی بخار بکشید و صاف کنید.

11. کراوات خیلی کوتاه یا خیلی بلند

11. کراوات خیلی کوتاه یا خیلی بلند

این اصل اساسی در پوشیدن کراوات را هرگز فراموش نکنید: اندازه قد کراوات باید طوری باشد که نوک انتهایی آن بین خط بالایی و پایینی کمربند شما قرار بگیرد. بلندتر یا کوتاه‌تر بودن قد کراوات می‌تواند به راحتی استایل شما را خراب کند، پس این مورد مهم را هیچ وقت فراموش نکنید.

12. کراوات بیش از اندازه پهن

12. کراوات بیش از اندازه پهن

کراوات‌های پهن و عریض دیگر این روزها مد نیستند و سال‌هاست که منسوخ شده ‌اند. بهتر است به سراغ انواع باریک آن بین 2.25 تا 3.25 اینچ بروید. با این که همیشه نمی‌توانید اندازه دقیق را به دست بیاورید، در هنگام خرید به نسبت ابعاد کراوات به عرض بدن خود دقت کنید.

13. استفاده اشتباه از گیره کراوات

13. استفاده اشتباه از گیره کراوات
13. استفاده اشتباه از گیره کراوات

استفاده از گیره‌های کراوات در بین مردان بسیار محبوب و کاربردی است. این گیره‌ها علاوه بر بیشتر کردن جذابیت تیپ شما، کاملا حرفه‌ای به نظر می‌رسند و شما را باهوش نشان می‌دهند. هر چند که استفاده از آن‌ها در ارتفاع اشتباه، باعث خراب شدن استایل خوب شما خواهد شد. به محل صحیح آن‌ها در تصاویر بالا توجه کنید.

14. ست کردن اشتباه

14. ست کردن اشتباه

شاید هنوز هم در فروشگاه‌ها ببینید که یک ست کراوات و دستمال جیبی را به عنوان گزینه‌ای مناسب برای استایل شما پیشنهاد کنند؛ اما، باید بدانید که این انتخاب دیگر جذاب و مطابق مد روز نیست. حقیقت این است که استفاده از یک ست کراوات و دستمال جیبی دوخته شده از پارچه‌ای یکسان، می‌تواند برای استایل دامادی در شب عروسی مناسب باشد؛ اما، برای سک تیپ مجلسی یا رسمی اصلا خوب نیست و شیک پوشی شما را تصنعی خواهد کرد. برای ست کردن صحیح همیشه سعی کنید تکه‌های مینیمال و ساده را مانند دستمال جیبی سفید رنگ با پیراهن سفید رنگ انتخاب کنید.

15. استفاده همزمان از تعداد زیادی اکسسوری

15. استفاده همزمان از تعداد زیادی اکسسوری

این مورد که استفاده از یک یا دو اکسسوری برجسته باعث جلوه هر چه بیشتر استایل شما می‌شود، حقیقت دارد. با این وجود نباید در استفاده از آن‌ها افراط کنید چرا که باعث ایجاد ناهماهنگی و شلخته شدن استایل شما می‌شود. اکسسوری‌هایی که می‌توانید برای خود انتخاب کنید، شامل: پیراهن طرح‌دار، کراوات طرح‌دار و رنگی، دستمال جیبی طرح‌دار، دکمه سر دست، دستبند، انگشتر، جوراب‌های طرح‌دار، بند کفش خاص و موارد این چنینی است. توجه داشته باشید که محدود کردن استفاده از این اکسسوری‌ها باعث می‌شود تیپ شما هوشمندانه‌تر به نظر برسد و طرح و دیزاین اکسسوری استفاده شده نیز بیشتر به چشم بیاید. خودتان را به 3 نهایت 4 اکسسوری به طور همزمان محدود کنید تا مرتب‌تر به نظر برسید.

نظر شما درباره این 15 اشتباه رایج استایل مردان چیست؟ آیا مورد دیگری را می‌توانید به فهرست ما اضافه کنید؟ دیدگاه‌ها و تجربیات ارزشمندتان در این زمینه را با ما و همراهان همیشگی چاشنی به اشتراک بگذارید.

منبع: The Gentlemanual

بیشتر بخوانید: 8 نکته مهم شیک پوشی مد برای اطمینان از این که همیشه خوشتیپ به نظر می‌رسید

بیشتر بخوانید: بهترین برندهای مردانه : برندهای کت و شلوار که هر مردی باید با آن آشنا باشد

امتیاز: 5.0 از 5 (2 رای)

کمی صبر کنید…

بازدید : - بار دسته بندی : دنیای مد تاريخ : 14 نوامبر 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها