در حال حاضر امکان ثبت نام در سایت وجود ندارد

بازدید : 1508 3 کاربر درحال خواندن این مطلب

نویسنده: ادمین چاشنی

تاریخ: ۱۵ / آبان / ۱۳۹۴

فواید پوست میوه ها

پوست پرتغال
سرشار از ویتامین ث است و داروی سرما خوردگی است. اگر سرما خوردید، پوست یک پرتغال رسیده را در سه لیوان آب بجوشانید بعد آن را با عسل شیرین کنید و بنوشید. از پوست پرتغال برای تمیز کردن کیف و کفش چرمی تان و برق انداختن آنها نیز می توانید استفاده کنید.

فواید پوست میوه ها

پوست سیب

سیب را همیشه با پوست بخورید چون ویتامین موجود در پوست آن، از خود سیب بیش تر است. شما می توانید با پوست های خشک سیب یک چای مفید درست کنید و بنوشید. این جوشانده برای درمان چاقی و تب خال و برخی بیماری های دیگر مفید است. اگر روزانه یک قاشق مربا خوری گَرد پوست سیب را در یک لیوان آب حل کنید و بخورید، کلیه﴿گرده﴾ هایتان بهتر کار می کند.

فواید پوست میوه ها

پوست لیموترش
پوست لیموترش هم ویتامین ث زیادی دارد. مقدار کمی پوست لیموترش را درمقابل آفتاب خشک و آسیاب کنید و هفته ای یکبار (یادتان باشد فقط هفته ای یکبار) دندان هایتان را با گَرد آن مسواک بزنید.این کار باعث سفیدی دندان ها و استحکام لثه ها می شود.اگر چای را با پوست لیمو شیرین یا پوست لیمو ترش دم کنید، سرفه را آرام می کند.
فواید پوست میوه ها

پوست نارنج
خوردن یک لیوان چای پوست نارنج جوشانده با یک قاشق مربا خوری عسل و دو قاشق غذا خوری عرق بهار نارنج، بی خوابی را برطرف می کند. چای پوست نارنج بهتر است دو ساعت قبل از خواب خورده شود.مخلوطی از پوست نارنج و پوست سبز گردو را با آب جوشانده سپس بعد از شستشوي سر موها را ماساژ دهيد. اين محلول تقويت كننده مو مي باشد. مقدار ۲ قاشق پوست گردو + ۴ قاشق پوست خرد شده نارنج. از خلال نارنج بروی برنج استفاده میشود.

فواید پوست میوه ها

پوست نارنگی
از پوست نارنگی برای تهیه ی مربا و مزه دادن به انواع غذاها استفاده می کنند. پوست نارنگی شیرین تر از پوست بقیه ی مرکبات است .
فواید پوست میوه ها
پوست انار
کسانی که دندان هایشان را می کشند، برای جلوگیری از خونریزی می توانند پوست انار را بجوشانند وآب آن را در دهان بچرخانند و سپس بیرون بریزند. همچنین اگر لثه ی کسی چرک کرد، می تواند تا رسیدن به دکتر کمی گرد پوست خشک شده ی انار را روی آن بپاشد.

فواید پوست میوه ها
پوست موز
اگر لکه ی جوهری به انگشتتان خورد وخواستید آن را زود پاک کنید، قسمت داخلی پوست موز ﴿کیله﴾را روی لکه بمالید.
فواید پوست میوه ها

لینک کوتاه این مطلب
http://chashnee.ir/?p=3109
نظرتون درباره این آموزش چیست!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 25 = 31

نظرات کاربران
این آموزش مفید بود؟ نظرتون چیه؟
تا کنون نظری ثبت نشده است ، شما اولین کاربر صاحب نظر ما باشید »ارسال دیدگاه«

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 53 = 61