در حال حاضر امکان ثبت نام در سایت وجود ندارد

رول دارچینی

زمان آماده سازی : 1 ساعت و 45 دقیقه

بازدید : 908 2 کاربر درحال خواندن این مطلب

نویسنده:

تاریخ:

آرد2 و 1/4 فنجان
مایع خمیر2 و 1/4 قاشق چایخوری
نمک1 و 1/4 قاشق چایخوری
دارچین1 و 1/2 قاشق غذاخوری
شکر قهوه ای2 قاشق غذاخوری
آب1 و 1/2 فنجان
کره2 قاشق غذاخوری
شکر سفید2 قاشق غذاخوری
پودر شکر1 فنجان
وانیل1/4 قاشق چایخوری
شیر2 قاشق غذاخوری

رول دارچینی

برای تهیه رول دارچینی ابتدا بایستی خمیر آنرا تهیه نمایید. خمیر از شب قبل از تهیه رول دارچینی بایستی آماده شود. برای این کار در کاسه ای آرد، نمک، ۱ قاشق غذاخوری دارچین، شکر قهوه ای و مایع خمیر را با هم مخلوط کنید. قبل از اینکه آب را به مواد بیافزایید مطمئن شوید که تمامی مواد خشک شما با هم ترکیب شده اند.

در مرحله بعد آب را باید به مواد اضافه کنید. ابتدا از یک فنجان آب شروع کنید. احتمالا شما به ۱/۲ فنجان آب دیگر نیاز خواهید داشت. تا زمانی که خمیر یکدستی حاصل شود .با این میزان آرد مقدار ۱ و ۱/۲ فنجان آب کافی می باشد. با این حال اگر احساس کردید که به میزان بیشتری نیاز دارید می توانید به اندازه نیاز به مواد آب اضافه کنید.خمیرحاصل چسبناک خواهد بود. به شکل زیر توجه کنید.

رول دارچینی

سپس  درب ظرف خمیر را گذاشته و درون یخچال برای شب تا صبح قرارش دهید.پس از اینکه خمیر شما آماده شد، کمی آرد بر روی سطحی بپاشید و خمیر خود را روی آن باز کنید. به اندازه که خمیر به دستتان نچسبد، آرد کافی می باشد. توسط وردنه خمیر را صاف کنید و به شکل یک مستطیل دربیاورید. چون خمیر چسبناک است کمی صاف کردن آم سخت خواهد بود! سپس کره را درون ماکروفر و یا روی حرارت گاز ذوب کنید، و با شکر سفید و ۱/۲ قاشق غذاخوری دارچین ترکیب کنید. سپس مخلوط آماده شده را بر روی خمیر بمالید. سپس خمیر را به صورت یک رول درآورید. در مرحله بعدی به وسیله یک چاقوی تیز، خمیر را به ۱۰ یا ۱۲ قسمت مساوی تقسیم کنید. ممکن است در حین کار به دلیل چسبناکی خمیر، چاقویتان خمیری شود که باید آنرا تمیز کنید.

رول دارچینی

سپس ظرف مورد نظر خود را انتخاب نمایید و درونش را کمی روغن بزنید و تکه های خمیر را درون ظرف بگذارید. ممکناست تکه های خمیر به هم بچسیند که مشکلی ندارد.

رول دارچینی

فر را از قبل روی ۴۲۵ درجه فارنهایت قرار دهید تا گرم شود. پس از اینکه مطمئن شدید فر کاملا گرم است، سینی را به مدت ۳۰ دقیقه درون فر بگذارید. در این مدت رول ها بسیار پف خواهند کرد. برای مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه اجازه دهید که رول ها سرد شود. در مرحله بعدی شبر، پودر شکر، وانیل و تخم مرغ را با هم ترکیب کنید. سپس این ترکیب را روی رول ها بریزید.

رول داریچنی شما آماده است. نوش جان

رول دارچینی

ترجمه و تنظیم: چاشنی

چاشنی،آشپزی ایده ها

لینک کوتاه این مطلب
http://chashnee.ir/?p=3018
نظرتون درباره این آموزش چیست!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 7 = 2

نظرات کاربران
این آموزش مفید بود؟ نظرتون چیه؟
تا کنون نظری ثبت نشده است ، شما اولین کاربر صاحب نظر ما باشید »ارسال دیدگاه«

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 84 = 90