در حال حاضر امکان ثبت نام در سایت وجود ندارد

ادویه پای کدو حلوایی

زمان آماده سازی : 10 دقیقه

بازدید : 1008 1 کاربر درحال خواندن این مطلب

نویسنده:

تاریخ:

زنجبیل2 قاشق غذاخوری
دارچین1/4 فنجان
میخک2 قاشق چایخوری
جوز هندی1 قاشق چایخوری
هل1/2 قاشق چایخوری

ادویه پای کدو حلوایی

مواد لازم و طرز تهیه ادویه پای کدو حلوایی بسیار شبیه به مخلوط ادویه پای سیب می‌باشد. و این به دلیل نزدیک بودن این دو میوه در تهیه پای و انواع کیکها می‌باشد. ممکن است در بعضی مغازه ‌ها شما بتوانید این مخلوط را بیابید اما مخلوطی که خودتان تهیه نموده باشید مسلماً کیفیت بهتری دارد.

ادویه پای کدو حلوایی معمولاً شامل دارچین، زنجبیل،‌ جوز و میخک می باشد که همانند ادویه پای سیب عمده آن را دارچین تشکیل می‌دهد. جذابیت اینکه خودتان ادویه پای کدوحلوایی را تهیه نمایید این است که شما آزاد هستید تا در هر زمانی نسبت مقدار ادویه‌ها در این مخلوط را بر اساس سلیقه شخصی‌تان تغییر دهید. از آنجایی که استفاده از هل در انواع مخلوط ادویه‌ها بیش از پیش رواج یافته مطابق دستور می توانید آن را نیز به مخلوط خود اضافه نمایید که طعم کلی مخلوط ادویه‌تان را تکمیل می‌نماید. در واقع شاید بشود گفت که وجود هل در این مخلوط بفرمی لازم باشد.

در صورتی که از جوز تازه در این مخلوط استفاده می نمایید، بهتر است که مقدار آن را در ادویه‌تان کاهش دهید چرا که جوز تازه طعم بسیار قوی دارد. و از آنجایی که شما در نظر دارید که مخلوط فوق را برای مدتی نگهداری نمایید الزامی نیست که در این مخلوط از جوز تازه استفاده نمایید.

برای تهیه ادویه پای کدو حلوایی تمامی مواد را به خوبی با هم مخلوط نمایید. از آسیاب می توانید برای این کار استفاده کنید. مواد مخلوط شده را در یک ظرف غیر قابل نفوذ هوا بریزید. فراموش نکنید که خود را در تغییر میزان مواد لازم آزاد بگذارید تا بهترین مخلوط را بنا به سلیقه‌ تان بیابید.

ادویه پای کدو حلوایی

تهیه و تنظیم: چاشنی

چاشنی، آشپزی ایده ها

لینک کوتاه این مطلب
http://chashnee.ir/?p=2943
نظرتون درباره این آموزش چیست!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 51 = 55

نظرات کاربران
این آموزش مفید بود؟ نظرتون چیه؟
تا کنون نظری ثبت نشده است ، شما اولین کاربر صاحب نظر ما باشید »ارسال دیدگاه«

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

61 + = 70